Treść głównego artykułu
Abstrakt
W dniu 3 stycznia 2022 r. weszła w życie ustawa z dn. 17 września 2021 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Ustawa ta wprowadziła modyfikacje w procesie prowadzącym do ustalenia warunków zabudowy oraz lokalizacji inwestycji celu publicznego. Między innymi wprowadzono zmianę w art. 61 ustawy z dn. 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, polegającą na dodaniu ustępu 5a, co doprowadziło do pojawienia się wątpliwości, co do tego jak w praktyce orzeczniczej organów administracji należy rozumieć „front terenu” od którego szerokości zależy wielkość wyznaczonego obszaru analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu. To właśnie ten problem zostanie poruszony w niniejszym opracowaniu.
Słowa kluczowe
Szczegóły artykułu
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
Referencje
- Fornalik Aneta, Warunki zabudowy: jak wyznaczyć obszar analizowany?. Legalis 2022.
- Nowak Maciej J., Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz do ustawy i przepisów powiązanych. Warszawa: C.H. Beck, 2020.
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz, red. Hubert Izdebski. Warszawa: Wolters Kluwer, 2023.
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz, red. Zygmunt Niewiadomski, wyd. 12. Warszawa: C. H. Beck, 2021.
- Plucińska-Filipowicz Alicja, „Ustalenie warunków zabudowy a prawo do zabudowy i zasada kontynuacji zabudowy” Nieruchomości, Nr 7 (2011).
- Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz aktualizowany, red. Tomasz Filipowicz, Alicja Plucińska-Filipowicz, Marek Wierzbowski. Warszawa: Wolters Kluwer, 2021.
- Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz, Warszawa: C. H. Beck, 2020, Legalis.
Referencje
Fornalik Aneta, Warunki zabudowy: jak wyznaczyć obszar analizowany?. Legalis 2022.
Nowak Maciej J., Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz do ustawy i przepisów powiązanych. Warszawa: C.H. Beck, 2020.
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz, red. Hubert Izdebski. Warszawa: Wolters Kluwer, 2023.
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz, red. Zygmunt Niewiadomski, wyd. 12. Warszawa: C. H. Beck, 2021.
Plucińska-Filipowicz Alicja, „Ustalenie warunków zabudowy a prawo do zabudowy i zasada kontynuacji zabudowy” Nieruchomości, Nr 7 (2011).
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz aktualizowany, red. Tomasz Filipowicz, Alicja Plucińska-Filipowicz, Marek Wierzbowski. Warszawa: Wolters Kluwer, 2021.
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz, Warszawa: C. H. Beck, 2020, Legalis.